plastikiniu langu naujienos

Inovatyvūs langų kūrimo projektai, taip pat lietuviški plastikiniai langai pasaulyje šluojasi prestižinius apdovanojimus. O vienos lietuvių įmonės, taikančios šiuolaikiškas langų technologijas Japonijos rinkoje, vardu netgi pavadintas gyvenamųjų namų kvartalas. Spaudoje vis dažniau mirga naujienos, įrodančios lietuviškos langų rinkos konkurencingumą pasaulio mastu. Tačiau, apie viską nuo pradžių.

Kodėl lietuviški plastikiniai langai tampa vis žinomesni užsienio rinkoms? Kodėl mediniai lietuviški langai taip vertinami Japonijoje? Atsakymas paprastas – mūsų šalies įmonės, siekiančios bendradarbiavimo su stambiomis užsienio rinkomis, savo gaminiuose sujungia kelis itin svarbius kriterijus:

  • Kokybę;
  • Modernias langų gaminimo technologijas;
  • Patikimumą;

Lietuvos mokslininkai, bendradarbiaudami su užsienio technologijų įmonėmis bei aukštosiomis mokyklomis, siekia pasaulinėje rinkoje įgyvendinti netradicinius vartotojų poreikius, kurių, civilizacijai nuolat žengiant į priekį, vis daugėja. Taigi, kokie tie poreikiai? Ir kokios nestandartinės langų gamybos naujienos naudojamos jiems patenkinti?

Žydrą dangų imituojantis apšvietimas

Įsivaizduokite stoglangį, pro kurį sunkiasi natūrali dienos šviesa, įrengtą metro ar kitoje patalpoje, kurioje techniškai to atlikti neįmanoma. Skamba neįtikėtinai, tačiau, visai neseniai tai tapo realybe. Prie šios idėjos įgyvendinimo dirbo tarptautinė komanda, kurios dalimi tapo ir Lietuvos įmonė „Ekspobalta“. Kalbant techniškai, žydro dangaus imitacijai sukurti reikalinga speciali apšvietimo technologija, sukurta naudojant naujausius mokslo pasiekimus.

Tai nėra realus, apčiuopiamas stoglangis, o galingas LED prožektorius. Žydro dangaus iliuzija sukuriama pasitelkus specialią, nanotechnologijų pagrindu sukurtą, dangą, kuri atlieka atmosferos funkciją. Labai ryškios šviesos srautas, kurį sukuria minėtasis LED prožektorius, sklisdamas per šią dangą, priverčia stiklą švytėti žydrai. Stebina ir tai, kad naujajai apšvietimo sistemai nenaudojami šviesą dažantys filtrai.

Tai ateities technologija, kuriai pamatai padėti jau šiandien. Ji itin aktuali mūsų dienomis, kai žmonija kenčia nuo natūralios Saulės šviesos trūkumo. Ši technologija jau įvertinta aukščiausiais pasauliniais apdovanojimais, tarp kurių – ir prestižiniu laikomas, Pasaulio Ekonomikos forumo Šanchajuje suteiktas, „Technology Pioneer 2015“ apdovanojimas.

Lietuvos įmonės sukurti mediniai langai stulbina japonus

Lietuvos langų gamintoja „Doleta“ Japonijos rinkai sukūrė medinius langus, kurie yra pritaikyti tokioms stichijoms, kaip uraganai ir žemės drebėjimai, dažnai pasitaikantys Tekančios Saulės šalyje. Tai specialiais konstrukciniais sprendimais išsiskiriantys langai, kuriems būdingas padidintas atsparumo ir saugumo lygis.

Didžiausiu bendrovės darbo įvertinimu įmonės „Doleta“ atstovai laiko japonų idėją atidaryti gyvenamųjų namų kvartalą, skirtą šios įmonės vardui įamžinti. Šis kvartalas atidarytas Sappore, Hokaido prefektūros sostinėje. Tikslus kvartalo pavadinimas „Doleta Jama Hana“, reiškiantis „Doletos“ kalno nosis ar atšaka, įsikišusi į lygumą. Įmonei Japonijoje įsitvirtinti padėjo ir ypatingas dėmesys šalies bendravimo, tarpusavio santykių kultūrai, gebėjimas suprasti kliento poreikius.

Stiklas, keičiantis spalvą

2013 metais, rugpjūčio 14 dieną, buvo paviešinti pirmieji mokslininkų bandymai su stiklu keičiančiu spalvą. Dideli langai suteikia namams išskirtinio žavesio ir praleidžia į vidų didelį kiekį šviesos. Tačiau pagrindinis jų trūkumas – energetinis neefektyvumas ir rūpesčiai, kylantys dėl privatumo stokos. Tokiu atveju, taikant tradicinius sprendimus, belieka naudoti žaliuzes, roletus ar užuolaidas.

Tačiau, civilizacija žengia į priekį ne dėl tradicinių idėjų. Atvirkščiai, – dėl gebėjimo generuoti netradicinius sprendimus. Vieną tokių pasiūlė Lawrence‘o Berkeley Nacionalinės Laboratorijos mokslininkai. Jie sukūrė stiklą, keičiantį spalvą. Ji kinta iš matinės į skaidrią, tarsi Jūsų lango stiklas turėtų chameleonams būdingą gebėjimą prisitaikyti prie aplinkos. Kalbant apie šiuos išmaniuosius langų stiklus, kintančios aplinkos vaidmenį atlieka Saulės šviesa. Besikeičiant jos spindulių ilgiui, keičiasi ir stiklo spalva.

Šio stiklo gamyboje naudojamos medžiagos, kurių sudėtyje yra niobio ir deguonies elementų. Taip pat medžiagos, naudojamos liečiamųjų ekranų gamyboje. Išmanusis stiklas, keičiantis spalvą, itin aktualus pastatams, kuriuose įrengti dideli langai, nes ši inovatyvi technologija sukuria sąlygas pasiekti aukštesnį energetinio efektyvumo lygį.

Lietuviški langai – kelias į ateities horizontus

Akivaizdu, kad lietuviški plastikiniai langai, o taip pat Japonijos rinkoje pripažinti, išskirtiniai, stichijoms atsparūs mediniai langai, – konkurencingi ir gebantys prisitaikyti prie šios pramonės šakos gamybos tendencijų bei reikalavimų. Žengdamos koja kojon su naujausiomis technologijomis, lietuviškus plastikinius bei medinius langus gaminančios įmonės užkariauja naujas rinkas ir savo vartotojams siūlo vis išmanesnius sprendimus. Tikėtina, kad jų tik daugės.

One thought on “Plastikinių langų gamybos naujienos spaudoje”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.