„Open sea“ festivalis pajūrio erdves užlies klasikinės muzikos garsais

PANAŠIOS

iškilmingai atidarytas dvigubai išaugęs tarptautinis meno festivalis „Open sea“ („Atvira jūra“). Jau tradiciniu tapęs festivalis kviečia Palangos gyventojus ir kurorto svečius į trijų dienų trukmės meno kelionę – prie jūros skambės nuo klasikos iki kokybiškų populiariosios muzikos garsų.

Festivalio organizatoriaus Vitalijaus Baranausko teigimu, „Open Sea“ koncepcija gimė atsitiktinai: prieš ketverius metus į „Auską“ susirinkus kūrybingiems žmonėms paaiškėjo, kad klasikinė muzika erdviose patalpose skamba itin gerai. 

„Ilgainiui supratome, kad festivalio formatas – naudingas Palangai, kaip kurortui. Kad klasika atsiskleistų, reikia ją pamaišyti su estrada, todėl paprastai ir piname šiuodu žanrus tarpusavyje. Dabar šio festivalio nekantriai laukiame visus metus, – pasakojo V. Baranauskas. – Šįmet įtraukėme tokius Lietuvos atlikėjus, kurie verti būti žinomi ne tik šalies mastu. Norisi tikėtis, kad renginys gyvuos ir toliau, o Palangoje aidės ne tik Basanavičiaus gatvės dainos, bet ir rimta muzika“.

Pasak festivalio globėjo, aktoriaus Juozo Budraičio, kasmet augantis festivalis „Open Sea“ kuria prasmingą kultūrinę atsvarą įprastai pajūrio kurorto zonai. 

„Mano interesas – kad Palangoje būtų kuo daugiau įvairios muzikos, kuri, kaip ir festivalyje, spindėtų įvairiomis spalvomis. „Open Sea“ vyksta jau ketvirtą kartą, o tai įrodo, kad galime plėstis“, – neabejojo festivalio globėjas.

Festivalio metu net keliskart skirtingą programą klausytojams pateiks profesionalią akademinę muziką atliekantis kamerinis orkestras „NIKO“, dainuos iš Londono Karališkojo teatro atvykusi mecosopranas Justina Gringytė, grieš smuikininkas Mikhail Simonian, baritonas iš Maskvos Leonid Bakhtalin, skambės ir kitų muzikantų atliekami kūriniai.

Pasak festivalio organizatorių, nors pavadinimas „Open Sea“ siejamas su jūra, tai nėra vien tik Palangos festivalis. Panašaus formato festivaliai – klasikinės muzikos koncertai – vyksta ir kituose, atvirą jūra turinčiuose, miestuose: Vokietijoje, Italijoje, JAV bei kitur.

Į festivalio atidarymą susirinkusiems svečiams buvo pristatytos dviejų dailininkų – Nadeždos Vinničenko ir palangiškio Mariaus Kavolio – darbai. Parodos kabės viešbutyje „Auska“ iki vasaros pabaigos.

Šįmet festivalis – žymiai didesnis atlikėjų skaičiumi. Ateityje ketinama ilginti ir pastarojo trukmę.


info@1psl.lt
Naujienų srauto portalo 1psl.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB Pirmas puslapis sutikimo draudžiama

A. Orlova: „Akacijų alėjoje“ dalinsiuosi savo asmeniniais pasauliais

Liepos 11 d. Kulautuvos pušų amfiteatre publikai sielą atvers bardų festivalio „Akacijų alėja“ debiutantė, raudonplaukė, piešianti teptuku drobėje ir pirštais rojalio klavišuose; muzikantė, neįprasta dainavimo maniera traukianti minias solidžiuose Europos muzikos klubuose – Alina ORLOVA. Su ja ir kalbamės apie festivalį, apie žinutes, kurias neš savo klausytojui, apie asmeninį atlikėjos daiktą, kuris taps festivalio Muzikinės šlovės muziejaus eksponatu.

Didėja kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai

Vyriausybė posėdyje paskirstė asignavimų valdytojams ir savivaldybėms kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui padidinti skirtas lėšas – 4 mln. 927 tūkst. 536 eurus. „Nuo liepos 1 dienos mažiausiai uždirbančių kultūros ir meno darbuotojų atlyginimus didiname vidutiniškai 40 eurų. Taip įgyvendiname duotą pažadą etapais kelti atlyginimus mažiausiai uždirbantiems kultūrininkams ir meno srities darbuotojams“, – sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Net dvi meno mugės „ArtVilnius‘15” nominacijos - Ukrainai

Ketvirtadienį atidarytoje VI tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘15” buvo paskelbti penki laureatai, tarp jų du atstovauja šių metų mugės šalį svečią Ukrainą. Nikitos Shalennyj darbas „Sibiras” gavo geriausios „ArtVilnius‘15” instaliacijos nominaciją, o Kijevo meno galerija TSEKH tapo geriausia mugės užsienio galerija.

Dronas apgadino gotikinę Milano katedrą

Trys turistai iš Pietų Korėjos buvo apklausti policijos po to, kai jų dronas prarado kontrolę ir rėžėsi į legendinę Milano katedrą šį pirmadienį. Vyrai, kurių amžius 35, 39 ir 42 metai, skraidino droną šalia 45 m aukščio gotikinės katedros, kuri yra penkta pagal dydį pasaulyje ir buvo statoma beveik šešis šimtmečius.

„Santaros-šviesos“ suvažiavime Alantoje – daug dėmesio „Kitai Lietuvai“ ir A. Nykai-Niliūnui

Birželio 26-ąją, penktadienį, Molėtų rajone, Alantoje, prasideda kasmetinis „Santaros-Šviesos” suvažiavimas, truksiantis visą savaitgalį. Šiųmetinėje Santaroje bus gręžiamasi į „kitą Lietuvą": pranešimus apie skurdo, demografijos, smurto problemas skaitys Skirma Kondratienė, Boguslavas Gruževskis, Robertas Povilaitis. Nepriklausomybės subrandintos kartos portretą aptars Ainė Ramonaitė, Dalia Staponkutė, Juozas Valčiukas, Dainius Pūras. Pokolonijinei visuomenei opius paveldo ir atminties klausimus nagrinės Gintautas Mažeikis, Jolita Kančienė, Ramūnas Kondratas.