langu rusys ir ypatumai

Langų keitimas nėra vienas iš kasdieninių darbų. Todėl, renkantis naujus langus būtina atsižvelgti į keletą svarbių aspektų:

  • Estetinė lango išvaizda
  • Gebėjimas apsaugoti nuo karščio ir šalčio
  • Gera garso izoliacija
  • Kaina

Pagrindiniai kainą įtakojantys veiksniai yra gamintojo šalis, lango sudėtis ir spalva. Baltos spalvos langai yra pigiausi, tačiau jeigu norite langų spalvą derinti prie namų vidinio ar išorinio interjero – kaina išauga maždaug nuo 15 % iki 20 %. Pagrindinės langų rūšys yra šios: plastikiniai, aliuminiai, mediniai ir aliuminio – medienos langai.

Plastikiniai langai

Tai populiariausia langų rūšis, dar žinoma, kaip PVC langai, pasižyminti paprasta priežiūra, funkcionalumu bei praktiškumu. Būtent dėl praktiškumo šie langai montuojami daugiabučiuose, laiptinėse ir kitose visuomeninėse patalpose. Kiek anksčiau daug kalbėta apie plastikinių langų žalą, neva jų sudėtyje daug švino. Tačiau šiuolaikiniuose languose švino yra itin mažai. Esamas švino kiekis neviršija leistinos normos ribos. Kalbant apie plastikinių langų pasirinkimą būtina paminėti, kad svarbiausias aspektas yra lango profilis, kadangi tai yra svarbiausia lango sudedamoji dalis, nuo kurios tiesiogiai priklauso lango eksploatacija. Tai reiškia, jog didesnis profilis suteikia geresnes eksploatacines savybes. Taip pat pasirinktas profilis įtakoja namų mikroklimatą. Anot specialistų nerekomenduojama taupyti pinigų renkantis langų profilius. Šie langai turi ir neigiamų aspektų: 1) yra neekologiški, 2) pasižymi elektrostatinėmis savybėmis.

Aliuminio langai

Ši langų rūšis skirta siekiantiems tvirtumo ir modernumo. Aliuminio langai pasižymi patogumu, paprastumu bei praktiškumu. Tinkami visiems pastatams, kadangi galimi visų spalvų variantai. Dažniausiai aliuminiai langai pasirenkami patalpoms, kurioms reikalingos sudėtingos, tvirtos ir ilgaamžės metalo konstrukcijos. Tai pagrindinis ir populiariausias sprendimo būdas, kuomet reikalingi didelių gabaritų ar vitrininiai langai. Nors šie langai pasižymi puikiomis ilgaamžiškumo ir plataus pritaikymo savybėmis, tačiau turi vieną minusą – itin prastas šilumos sulaikymas.

Mediniai langai

Ši langų rūšis dažniausiai pasirenkama renovuojamiems, naujos statybos ar privatiems namams. Mediniai langai pasirenkami norint sukurti jaukesnį ar prabangesnį įvaizdį. Pastarųjų kaina nuo plastikinių ar aliuminių langų skiriaisi maždaug nuo 50 % iki 80 %. Šie langai ypatingi tuo, kad pasižymi labai geromis termoizoliacinėmis ir garso izoliacinėmis savybėmis. Taip pat yra ekologiški bei suteikia namams jaukumo ir natūralumo pojūtį. Dėl gero oro pralaidumo palaiko optimalų drėgmės balansą patalpose. Neigiamos šių langų savybės: aukšta kaina, būtina priežiūra bei neatsparūs mechaniniams pažeidimams.

Aliuminio – medienos langai

Šie langai vieni kokybiškiausių bei brangiausių rinkoje. Aliuminio – medienos langai pasižymi medinių langų kokybe ir praktiškumu bei aliumimių langų tvirtumu bei ilgaamžiškumu. Tai itin geras sprendimo būdas žmonėms, kurie nėra abėjingi kokybei bei namo estetinei išvaizdai. Šių langų profilis sudarytas iš medienos, kuri išorėje yra apsaugota aliuminio sluoksniu, saugančiu, medieną nuo neigiamo išorinio poveikio bei mechaninių pažeidimų. Profilio vidus užpildytas mediena, kuri užtikrina aukštos kokybės drėgmės bei oro mikrocirkuliaciją ir garso izoliaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.