plastikiniu langu prieziura

Kaip teisingai prižiūrimi plastikiniai langai?

Plastikiniai langai neatskiriamai įsiliejo į mūsų buitį. Kone kiekviena šeima susimontavo ar planuoja susimontuoti šiuos gražuolius. Todėl nenuostabu, kad daugeliui namų šeimininkų kyla logiškas klausimas – kaip prižiūrėti būstą puošiančius langus, kad šie ištikimai tarnautų? Iš karto pažymėsime, kad plastikinių langų priežiūra iš tiesų nėra sudėtinga. Jeigu reguliariai rūpinsitės jais, jie atsidėkos Jums ilga ir kokybiška tarnyste.

Plastikinių langų pagrindas – PVC profilis, kuris netrūkinėja, negeltonuoja, jo nereikia perdažinėti ir, svarbiausia, į jo sudėtį neįeina žmogui kenksmingos medžiagos. Kita vertus, sandarikliai arba, tiesiog, guminės tarpinės, yra pagamintos iš aukštos kokybės gumos ir jų eksploatacijos laikas – ne ką trumpesnis nei pačių langų. Plastikinių langų furnitūra taip pat, palyginus, lengvai prižiūrima, su kai kuriomis išimtimis. Jas paminėsime vėliau.

Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinių, plastikinius langus sudarančių, elementų priežiūrą. O pradėsime nuo neatsiejamos langų priežiūros procedūros – jų valymo. Pasikartoti šią, dažnai aptariamą, pamoką, visada į naudą.

Plastikinių langų valymas

Plastikiniai langai valomi tomis pačiomis priemonėmis, kaip ir mediniai. Jie nereikalauja kažkokių išskirtinių valymo priemonių. Svarbiausia atsargumo priemonė, kurios reikia laikytis, – negalima naudoti agresyvių valomųjų medžiagų (rūgštinių ir pan.).  Jos gali pažeisti paviršių. Be to, nepatariama su pernelyg dideliu intensyvumu šveisti furnitūros, dėl to, kad ji yra sutepama iš vidaus ir šiam tikslui naudojama medžiaga gali būti pašalinta šveitimo metu.

Kokiomis priemonėmis valyti plastikinius langus?

Po to, kai uždavėte sau klausimą, kaip prižiūrėti plastikinius langus, pirmas dalykas, šaunantis į galvą – kokią medžiagą naudoti valymui, kad nepažeistumėte langų paviršiaus. Daugelis šaltinių teigia, kad tinkamiausia – mikro pluošto šluostė, tačiau galima naudoti ir medvilnės arba viskozės atraižas. Rizika subraižyti lango paviršių, naudojant šių medžiagų šluostes – minimali. O valymui skirtas skystis turėtų būti šarminio pagrindo vandens tirpalas. Galima naudoti ir įprastą stiklų valiklį.

Vandens nutekėjimui skirtų angų priežiūra

Tokios angos skirtos lange besikaupiančios drėgmės pašalinimui. Jos įrengtos apatinėje lango rėmo dalyje. Jas lengva rasti, atidarius lango sąvarą. Šias angas reikia periodiškai apžiūrinėti, nes jos linkusios apsinešti purvu. Šių, vandens nutekėjimui skirtų, kanalų valymas itin paprastas. Jie pravalomi, parinkus reikiamo skersmens medinį ar plastikinį pagaliuką. Tokio proceso periodiškumas: vienas-du kartai per metus, o užtruks jis 2–3 minutes.

Plastikinių langų reguliavimas

Norėdami prailginti plastikinių langų eksploatacijos laiką, turime papildomai jais pasirūpinti artėjant vasaros ir žiemos sezonams. Reikėtų įprasti paruošti langus atitinkamam sezonui, siekiant išvengti papildomo nusidėvėjimo. Tiesa, tai vienas sudėtingesnių plastikinių langų priežiūros aspektų.

Siekiant pritaikyti langus besikeičiančiam sezonui, reikia sureguliuoti lango prisispaudimą prie rėmo. Tam reikia sureguliuoti minėtą savybę užtikrinančią furnitūros detalę, vadinamuosius ekscentrikus, arba varčios prispaudėjus. Jie išdėstyti pagal visą lango perimetrą. Tai atliekama specialiu, 4 mm šešiabriauniu rakteliu.

Reguliuojant langą žiemos sezonui, reikėtų raktelį sukti pagal laikrodžio rodyklę. Tai padidins varčios prispaudėjų suteikiamą lango sandarumą. Reguliuodami langus vasaros režimui, mes, atvirkščiai, siekiame kiek mažesnio sandarumo. Todėl priveržiame ekscentrikus, sukdami raktelį prieš laikrodžio rodyklę. Pasitelkę šias priemones, galime prailginti furnitūros eksploatacinį laiką.

Tačiau, šios langų reguliavimo gudrybės nėra tokios paprastos, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Neteisingai sureguliavę furnitūrą, galite sugadinti langą. Todėl, patariame šias užduotis patikėti profesionalams. Pavyzdžiui, įmonės Barborr, gaminančios plastikinius langus, specialistams.

Furnitūros priežiūra

Po to, kai aptarėme sudėtingą langų reguliavimo mechanizmą, aptarkime kur kas paprastesnį rūpinimosi plastikiniais langais aspektą: furnitūros priežiūrą. Visi plastikiniai langai aprūpinti aukštos kokybės furnitūra, kuri beveik nereikalauja priežiūros. Vis dėlto, furnitūros eksploatacijos laiko prailginimui ir išorinio vaizdo išlaikymui, kai kuriuos veiksmus reikėtų atlikti periodiškai.

Daugmaž po trejų metų nuo lango sumontavimo, patartina 1–2 kartus per metus atlikti visų judančių mechanizmo dalių sutepimą. Tai reikia atlikti alyva, aliejumi arba tepalu, į kurių sudėtį neįeina rūgštys ir derva. Galima naudotis specialiais metalinėms judančioms dalims sutepti skirtais tepalais. Atlikus šią operaciją, labai paranku pasirūpinti ir pačios lango staktos švarumu. Taip vienu šūviu nušausite du zuikius.

Tarpinės taip pat reikalauja priežiūros

Plastikinių langų tarpinė – tai guma, skirta lango sandarinimui. Ji skirta patalpos izoliavimui nuo dulkių ir skersvėjo. Siekiant išvengti šios medžiagos nusidėvėjimo, reikia 1–2 kartus per metus nuvalyti nuo jos dulkes. Dažniausiai tai daroma drėgna kempine arba sudrėkinta minkšta šluoste. Valymui patartina rinktis šiltą muiluotą vandenį. Jeigu valysite tarpines buitinės chemijos priemonėmis, atkreipkite dėmesį į tai, ar į jų sudėtį neįeina rūgštinės ar šveičiamosios dalelės.

Aptarėme pagrindinius plastikinių langų priežiūros aspektus. Atsižvelgdami į juos, džiaugsitės ilgu jų eksploatacijos laiku. Plastikiniai langai ne tik puošia, apsaugo nuo šalčio ir triukšmo, bet, kaip ir bet kuris kitas buities elementas, reikalauja patikimos priežiūros. Jūs galite ją užtikrinti.

langu rusys ir ypatumai

Langų rūšys ir ypatumai

Langų keitimas nėra vienas iš kasdieninių darbų. Todėl, renkantis naujus langus būtina atsižvelgti į keletą svarbių aspektų:

  • Estetinė lango išvaizda
  • Gebėjimas apsaugoti nuo karščio ir šalčio
  • Gera garso izoliacija
  • Kaina

Pagrindiniai kainą įtakojantys veiksniai yra gamintojo šalis, lango sudėtis ir spalva. Baltos spalvos langai yra pigiausi, tačiau jeigu norite langų spalvą derinti prie namų vidinio ar išorinio interjero – kaina išauga maždaug nuo 15 % iki 20 %. Pagrindinės langų rūšys yra šios: plastikiniai, aliuminiai, mediniai ir aliuminio – medienos langai.

Plastikiniai langai

Tai populiariausia langų rūšis, dar žinoma, kaip PVC langai, pasižyminti paprasta priežiūra, funkcionalumu bei praktiškumu. Būtent dėl praktiškumo šie langai montuojami daugiabučiuose, laiptinėse ir kitose visuomeninėse patalpose. Kiek anksčiau daug kalbėta apie plastikinių langų žalą, neva jų sudėtyje daug švino. Tačiau šiuolaikiniuose languose švino yra itin mažai. Esamas švino kiekis neviršija leistinos normos ribos. Kalbant apie plastikinių langų pasirinkimą būtina paminėti, kad svarbiausias aspektas yra lango profilis, kadangi tai yra svarbiausia lango sudedamoji dalis, nuo kurios tiesiogiai priklauso lango eksploatacija. Tai reiškia, jog didesnis profilis suteikia geresnes eksploatacines savybes. Taip pat pasirinktas profilis įtakoja namų mikroklimatą. Anot specialistų nerekomenduojama taupyti pinigų renkantis langų profilius. Šie langai turi ir neigiamų aspektų: 1) yra neekologiški, 2) pasižymi elektrostatinėmis savybėmis.

Aliuminio langai

Ši langų rūšis skirta siekiantiems tvirtumo ir modernumo. Aliuminio langai pasižymi patogumu, paprastumu bei praktiškumu. Tinkami visiems pastatams, kadangi galimi visų spalvų variantai. Dažniausiai aliuminiai langai pasirenkami patalpoms, kurioms reikalingos sudėtingos, tvirtos ir ilgaamžės metalo konstrukcijos. Tai pagrindinis ir populiariausias sprendimo būdas, kuomet reikalingi didelių gabaritų ar vitrininiai langai. Nors šie langai pasižymi puikiomis ilgaamžiškumo ir plataus pritaikymo savybėmis, tačiau turi vieną minusą – itin prastas šilumos sulaikymas.

Mediniai langai

Ši langų rūšis dažniausiai pasirenkama renovuojamiems, naujos statybos ar privatiems namams. Mediniai langai pasirenkami norint sukurti jaukesnį ar prabangesnį įvaizdį. Pastarųjų kaina nuo plastikinių ar aliuminių langų skiriaisi maždaug nuo 50 % iki 80 %. Šie langai ypatingi tuo, kad pasižymi labai geromis termoizoliacinėmis ir garso izoliacinėmis savybėmis. Taip pat yra ekologiški bei suteikia namams jaukumo ir natūralumo pojūtį. Dėl gero oro pralaidumo palaiko optimalų drėgmės balansą patalpose. Neigiamos šių langų savybės: aukšta kaina, būtina priežiūra bei neatsparūs mechaniniams pažeidimams.

Aliuminio – medienos langai

Šie langai vieni kokybiškiausių bei brangiausių rinkoje. Aliuminio – medienos langai pasižymi medinių langų kokybe ir praktiškumu bei aliumimių langų tvirtumu bei ilgaamžiškumu. Tai itin geras sprendimo būdas žmonėms, kurie nėra abėjingi kokybei bei namo estetinei išvaizdai. Šių langų profilis sudarytas iš medienos, kuri išorėje yra apsaugota aliuminio sluoksniu, saugančiu, medieną nuo neigiamo išorinio poveikio bei mechaninių pažeidimų. Profilio vidus užpildytas mediena, kuri užtikrina aukštos kokybės drėgmės bei oro mikrocirkuliaciją ir garso izoliaciją.